הטיולים שלי

ניו זילנד – נטבע ונופים שאין בשום מקום אחר בעולם

טיסה שהתפתח Rotorua לכיוון Christchurch. עיר מאוד עצוב. כשישבתי שם היה לי גוש בגרון. רעידת אדמה הרסה את כל העיר בשנת 2011. אחרי שהם עזבו את המבנים שנהרסו, נטוש מלונות ומסעדות. נותרה זכוכית שנפלו וילונות, צלחות על השולחנות, ריהוט, ללא תנועה במשך יותר מ 5 שנים מאז האסון שקרה. הרגשתי כמו על הסט של סרט אימה. במיוחד לאחר השעה 17:00 שברחובות הפכו שוממים, רק “תושבים” של האזור המרכזי להיות העובדים נאבק כדי להרים בניינים טיול ניו זילנד הגזעים על פני כדור הארץ. מול הקתדרלה, איפה שמצאו מקלט ציפורים, הן תמונות של מה שהיה פעם בקרייסטצ’רץ ‘. אתה נראה בתמונות, אודות ומחפשים מוזיקה איפה הם היו של בניינים ויקטוריאניים של יופי מיוחד. חוויה מציב אותך פנים מול פנים עם הכוח של הטבע, שמעודדת אותך מעריכים מה שיש לך עכשיו, כי הוא עתיד בלתי צפוי.

למחרת, מוקדם בבוקר לקחתי את הרכבת Tranzalpine לכיוון Greymouth. אחת הרכבות האחרונים של העולם, תיקח אתכם אל ההרים המושלגים, נהרות ואגמים קרחוניים. אמנם רק חלק קטן של השביל נופי מרהיב באמת, אני יכול לומר כי הטיול הזה היה שווה את זה. זה היה משהו אחר. חצי יום שיניתי את האווירה, אנחנו מכירים טוב יותר, אמרתי בדיחות, סיפורים מצחיקים של מסעות אחרים, הרגשנו את זה טיול לבית הספר.

מ Greymouth לקחנו את האוטובוס, עברתי על חלק השביל בחוף המערבי של האי הדרומי, נשרף בלהבות המים מסתחרר של האוקיינוס חפרו בתוך הצוקים של החוף. בערב הגענו בפרנץ יוזף, הנופש ההררי הקטן עם בקתות ומסעדות רבים. ביליתי הערב-בריכות חיצוניות עם מים תרמיים. למחרת בבוקר, או אביזרים מראשו מכף רגל ועד עזבנו לכיוון הקרחון. ההליכה הקרחון היה מהנה מאוד. שעתיים של הליכה על שביל קל בסיפור עם צבעוניים אבנים, צמחייה, פלג מגיע מהחלק העליון של הקרחון ומפלים רבים.