הטיולים שלי

טיול לסרי לנקה, הסיטוריה וטבע

טיול לסרי לנקה זה משהו מיוחד שהרבה מטיילים אומרים שאין עוד דבר כזה בעלם. טיול לסרי לנקה צריך לתכנן ולבחור מסלול שיאפשר לראות כל האטרקציות של סרי לנקה. בערך 2 ק”מ מערבית מקאנדי שוכן הגן הבוטני פראדניה. הוא נוסדה בשנת 1371 ומשתרע על שטח של יותר מ – 60 דונם. הוא בהחלט אטרקציה של האי סרילנקה אשר אי אפשר לפספס, אם אתם  הגעתם כמוני למקומות האלה. יש לכם שתי אפשרויות לבקר בגנים הבוטניים: לשלם כרטיס כניסה שעולה 1500רופיות ולצאת לבד לדרך ביחד עם קהל של הולכי רגל, או אתם תשלמו מדריך בעלות של 2500 רופיות. בחרתי את האפשרות האחרונה. זה היה שווה במיוחד מאחר שהמדריך היה מעולה, פרופסור, מסוגל לחשוף אזורים של הגן, באנגלית ללא רבב.
הוא היציג את מפת הגן והוביל את הקבוצה שהצטרפתי אליה אל המקומות הבולטים .ציפיתי לראות את העץ  המופלא שצמרתו משתרעת בשטח של 400 מ”ר, כפי שראיתי בסרט על סרי לנקה, אך למרבה הצער, הגשמים שהיו לפני שנתיים השפיע באופן שלילי עליו וחלק משמעותי של הצמרת ייבשה… עכשיו יש לו צמרת שהיא כנראה לא יותר מ-25 מטר מרובע.
כאן חיים, עטלפים רבים. עקפתי סמטה שלמה כדי לא להיחשף למקלחת לא שגרתית ולא נעיםמה.
לגן יש שטח של מעל 2,000 מ”ר מכוסה, ובחלק המרגש ביותר קיבלנו הסברים מהמדריך על מינים של סחלבים, אשר העניקו לנו צבע מלכותיים ועדינות. המינים המעניינים ביותר היו  סחלב עקרב, סחלב ריקוד והמין עם הפרחים הקטנים ביותר.
בכנות, הזמן שבו מוצג הגן לא היה די, הייתי ממליץ שלאחר סיום ההסברים של המדריך להישאר לבד ולהסתובב על השבילים. בטוח לא יהיה זמן מבוזבז!
מגיע אחרי מכונית שכורה שתוביל אותנו ליעדי תרבות. התחנה הראשונה היא המקום בו נבקר במקדש ההינדי  הגדול ביותר בסרי לנקה.

בתוך המתחם היה מקדש בן 200 שנה שסביבו המבנה הגבוה החדש של 36 m ו עם הפסלים 1008 הוקם, כל עבודת יד.

רק להיכנס למגרש החניה, נאסף בדחיפות על ידי עובד מקדש שנותן לנו הסברים. אנחנו כבר יודעים מה הם התחבולות של ציד תיירים, אבל המדריך חסר תועלת כי אנחנו לא להיפטר ממנו בכל מקרה אנחנו לא רוצים לטעון את הקארמה שלנו. לאחר כל כך הרבה מקדשים הינדים לראות באופן פעיל במדינות אחרות באסיה, אנחנו כבר לא נדהמים כמה יכולים להיות הינדים וכמה שמות שאותו אלוהות יכול לקבל. אחד הציורים מעניין כי ניתן לראותו משני הכיוונים, המייצגים את גנשה ואת הפרה הקדושה של האינדיאנים, מצד אחד הפרה והצד השני של הפיל נראים.

לבסוף אנו רואים ואילו תהלוכות משמשות במהלך הפסטיבל השנתי, עכשיו הם היו חבויים במחסנים מסוימים, והם היו מלאים עוף יונה. כמובן, הכניסה למקדש מחייבת אותך לרדת בקנה מידה, אבל אפילו בראש הם לא הלכו לנקות, במקום לקחת את הנעליים שהם ממתינים לטיפ. Aluvihara במרחק של קילומטרים ספורים משם הוא הכפר של Aluvihara שבו אנו רואים את המקדש הבודהיסטי הראשון בסרי לנקה, “מערת רוק טמפל”.