הטיולים שלי

טיפים לסרי לנקה

הינה כמה טיפים למטייל בסרי לנקה שיעזרו לכם במהלך הביקור כאן.לינה: בהתאם לכללים של האירוח הבינלאומית, גם בבתי מלון של סרילנקה הצ’ק אין מתחיל בשעה 14:00 והצ’ק אאוט הוא בשעה 11:00. המלונות של מסווגי ם לפי קטגוריות מקומיות, אשר יכולות להיות שונות אלה שבאירופה.
שפה: השפות הרשמיות הן טאמהילית, סינהאלית ואנגלית.
דתות: הדת הבודהיסטית, הדת המוסלמית והדת הנוצרית.
מטבע: המטבע הרשמי הוא רופי, 1 שקל = כ – 37 רופי. המרת המטבע יכולה להתבצע מדולרים או אירו. יש לשמור על קבלת העסקה כי ברגע שתעזבו את לעזוב את סרי לנקה תוכלו להחליף את הכסף המקומי שנותר למטבע הרצוי. בחנויות הגדולות יותר מקבלים כרטיסי אשראי ויזה ומסטרקארד.
רשת החשמל: 220 V טריפאזית, בגלל זה אתם צריכים מתאם.
טלפון: מה שמכונה “call center” הוא הכי זול. טלפונים ניידים עובדים.
עצות שימושיות הקשורות לבריאות: תעשו את החיסונים ירח דבש בסרי לנקה המומלצים עבור סרילנקה ושימו לב למניעת כוויות השמש! בתי המרקחת מצוידים היטב, הרפאים הם מוסמכים. לתיירים מומלץ לדאוג שפוליסת ביטוח בריאות תהיה איתם כל הזמן.
לבוש: בקיץ בגדים קלילים ובמהלך הטיולים בהרים לקחת גם סוודר. במסעדות של סרי לנקה אינו מקבל להיכנס בבגד ים. בעת ביקור במקומות קדושים רצוי שיהיה ביגוד נאות שמכסה את הכתפיים והברכיים.
מזון ומשקאות: המטבח המקומי הוא מאוד טעים ומתובל. האוכל הלאומי של סרילנקה הוא אורז עם קארי, אשר מכינים אותו במגוון גדול של מתכונים. במלונות מוגשות גם מנות אירופאיות. מומלץ לטעום את הפירות האקזוטיים של סרי לנקה. בצידי הכביש, המקומיים יציעו לכם משקה קוקוס טרי. לא מומלץ לשתות מי ברז.
קניות: בחנויות של המדינה המחירים קבועים אבל בשוקים תמיד ניתן להתמקח. המוצרים הפופולאריים ביותר הם פסלים מעץ, דברים של בוטיקים, מסכות, תכשיטים, תה ותבלינים. חנויות הבגדים מצעים בגדים זולים ואיכותיים.
אזור הזמן של סרי לנקה: בקיץ +2.5 שעות ובחורף + 3.5 שעות.
מתן טיפ: עבור שירותים בדרך כלל הטיפ הוא 10%.
ויזת כניסה: אזרחים ישראלים זקוקים לאשרה.

המקדש ממוקם על המדרון של הר במערות אשר צוירו מוטיבים של פרחי לוטוס על קירות או בגנים דתיים אחרים ופסלים רבים של בודהא בעמדה שוכב על אורכים המשתנים על פי גודל המערות מ 5 עד 10 מ ‘ ציורים משנת 2300 לפני הספירה של המערות מסומל על ידי החזון הבודהיסטי של הגיהינום.
האגדה מספרת שהצוקים שנפלו מההר סביב המערות שימשו על ידי ענק כתמיכה בסיר הבישול ומכאן לגזור את שם המנזר “מנזר האפר Aluhivara”.
במתחם יש מוזיאון שבו התרגומים הראשונים של פאלי בSinhaleza של כתבים דתיים שנכתבו על נייר עלה דקלים, המכונה “כתבי יד אולה”, נשמרים. נגד בר שוקולד אנו כתובים שם חדש על עלה דקל מעובד (דומה פפירוס) ואנחנו מידע כי תוקף מובטח 300 שנים. דמבולה היא עיר מתרחבת הממוקמת 72 ק מ צפונית לקאנדי. הכביש כאן נמשך כ-. 2 שעות עקב גודש והעובדה שהכביש עצמו קשה עם עיקולים מסוכנים. לפני שהגיע לסרי לנקה קראתי בעוד ביקורות נטו על כמה זה מסוכן לנסוע ברכב, אבל בדרך זו אני רק שמתי לב האלסטיות של הנהגים מחכה להשתלט, אם זה היה מסוכן מדי אפילו לעצור.