הטיולים שלי

חופשה במלדיביים

הרפובליקה של המלדיביים היא, קומץ אטולים אלמוג, איים קטנים באוקיינוס ההודי, בדרום מערב רק של סרי לנקה. תיירים מכל רחבי העולם מחפשים חופשה במלדיביים כי האיים הם מושלמים וטרופיים, הסביבה התת מדהים ואת ההתרגשות של צלילה, גלישה, שייט באגם קריסטל ברור, לחמם את המים הכחולים.
גאוגרפיה
האיים המלדיביים היא שרשרת של אטולים האלמוגים 26 המשתרע מעל 750 ק מ של האוקיינוס ההודי, רק מדרום לקו המשווה. האיים 1192 רק כ 290 מיושבים, כולל כ- 90 עם אתרי התיירות.
האטולים הן תצורות אלמוגים בערך מעגלית עם הלגונה המרכזית, שונית מתגלה חופשה במלדיביים רק כמה איים קטנים בקצוות באמצע. ערוצי טבעי לשמש נקודות כניסה אטול ביקיני, ערוצים עמוקים יותר להפריד בין האטולים אחד מהשני.
האיים הגדולים יותר גדלים עצי קוקוס וצמחיה טרופיים אחרים, בעוד המים לגונה צלולים יש שפע של בעלי חיים ימיים, מכל מיקרוסקופיים פוליפים אלמוג על כרישי לוויתן ענק.

בירתה היא זכר ‘ (מבוטא מאר-lay), האי המאוכלס בצפיפות של 2 קמ ר בלבד. ממזרח זכר ‘ האי הולהולה, עם נמל התעופה הבינלאומי של האיים המלדיביים. המקושרים אליו בגשר קצר הוא Hulhumale, אי חדש שנוצר על ידי אוניית מחפר חול ולבניית שונית האלמוגים על שפת הלגונה.
תרבות & היסטוריה
האיים המלדיביים היא האומה האסלאמית של 330,000 אנשים מסוימים. ההיסטוריה המרתקת שלה קשורה את דרכי חופשה במלדיביים המסחר העתיקות של האוקיינוס ההודי, ונמשכת עד 2000 לפנה ס. עבור רוב הזמן שמרה על עצמאותה, למעט עיסוק 15 שנה על ידי הפורטוגזים שבאה לסוף מדם באמצע המאה ה-16. זה היה הסכם הגנה עם בריטניה משנת 1887 עד 1965, אך שמר על הממשלה פנימי משלו.

לאחר העצמאות באו שלוש שנות המלוכה, ואז המדיניות האוטוקרטית, מושחתים הנשיא איברהים נאסיר (1968-78), ואחריו הנשיאות ארוך של מאומון גאיום (1978-2008), אשר רואה את הצמיחה של תיירות, כמה מודרניזציה של המדינה. גאיום זכה שש ללא התנגדות “בחירות”, המשטר שלו שרדו מספר נסיונות ההפיכה, אך בסופו של דבר הציג חוקה דמוקרטית יותר. בשנת 2008, Mohamed נשיד, אסירה פוליטית, היה לנשיא בהאיים המלדיביים הראשון ישירה, חופשה במלדיביים מפלגתית הבחירות לנשיאות. הממשלה של נשיד יזמה מספר רפורמות, כולל מבנה הניהולית של המדינה. בחודש ינואר 2012, נשיד היה בלחץ להתפטר, והפך כסגן נשיא Mohamed נשיד נשיאה החמישי האיים המלדיביים.
מלדיביים הם אנשים עצמאיים עם תחושה מאוד חזקה של זהות ותרבות משלהם. הם מדברים דיווהי, שפה קשורה סינהאלה, ניב סרי לנקה עתיקים, ומכיל גם השפעות של ערבית, הינדית ואנגלית. ניב של השפה משתמש הסקריפט בכתבים ייחודית האיים המלדיביים.
הכלכלה התבססה באופן מסורתי על דיג ועל המסחר, אך במהלך 30 השנים האחרונות שהמדינה פיתחה ענף תיירות מצליחה מאוד, המבוססים על אתר הנופש. תיירות בקפידה מתוכנן, מוסדר כדי להגן על הסביבה חופשה במלדיביים וגם את התרבות. לטיול עצמאי זו אינה מומלצת. כמעט כל המבקרים הם על חבילות נופש, השוהים במלון אחד מאתרי הנופש או שיוט בסירה ספארי מורשה. הצלילה היא אטרקציה העיקרי לתיירים כמו האיים המלדיביים מוכר כאחד מהמיקומים הצלילה המוביל בעולם.
מידע למבקר

ויזות:
ויזת תייר ל- 30 יום החג ניתנת עם ההגעה.
הגבלות יבוא: אין אלכוהול, פורנוגרפיה (אשר ייתכן מכסים מגוון רחב של פרסומים), חזיר, תרופות, כלבים, כלי נשק, אקדחים חנית או “אלילים של פולחן” ייתכן יובא לתוך המדינה. כל המטען הוא רנטגן.

כללי התנהגות & השמלה: ב- Male’, על איים מיושבים אחרים גברים צריך תמיד ללבוש חולצה, נשים צריכים ללבוש חצאיות או מכנסיים שמכסים את הירכיים, ולהימנע לובשת מחשוף צמרות.

בריאות:
האיים המלדיביים היא בדרך כלל יעד בריא עם מלריה, סיכון קטן של מחלות טרופיות. חיסונים טטנוס, טיפוס הבטן, צהבת A ו- B, מומלץ, במיוחד אם הזמן הוא בילה מן אי הנופש.

חשיפת יתר לשמש, הזיהום של חתכי אלמוגים הם הסיכונים העיקריים שני עבור הגולשים – מגפונים, קסדות מומלצות. במקרה חירום הגולש פצועים עשויים לדרוש של בסירת מנוע מהירה או טיסה במטוס-ים כדי להגיע זכר, המקום היחיד עם מתקנים רפואיים מודרניים. עבור פציעות חמורות מאוד, פינוי קולומבו או סינגפור ייתכן שיהיה צורך. זה חיוני כדי להיות ביטוח נסיעות נאותה כדי לכסות את האפשרויות הללו.